• INFORMACJA NA TEMAT OBIADÓW

• Szanowni Rodzice,ze względu na problemy techniczne obiady na stołówce szkolnej wydawane będą dla uczniów Szkoły Podstawowej - po feriach zimowych.Dzieci z Przedszkola, na czas rozwiązania problemów z wyżywieniem, będą otrzymywać obiady przewożone ze szkoły w Wymiarkach. Rodzice natomiast zapewniają suchy prowiant na śniadanie i podwieczorek.Po rozwiązaniu problemów organizacyjno-technicznych otrzymacie Państwo niezwłocznie informację na temat wyżywienia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gozdnicy.Za niespodziewane problemy bardzo Państwa przepraszamy.

• Kształtowanie kompetencji kluczowych i uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy wśród uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gozdnicy

• Z przyjemnością informujemy, że w ramach projektu „Kształtowanie kompetencji kluczowych i uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy wśród uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gozdnicy” został zakupiony sprzęt, meble i pomoce dydaktyczne niezbędne do prowadzenia zajęć projektowych z matematyki, przyrody i języka angielskiego: tablica interaktywna, projektor, głośniki, programy multimedialne – „Matematyka –zadania tekstowe”, „Lekcjotek@ Przyroda”, „Ludzkie ciało”,  Klasowe laboratorium – Kalejdoskop, pomoce do nauki języka angielskiego-Kostki do konwersacji w j. angielskim, Days of the week – mata, Outdoor Game Round Steps - Angielskie koło fortuny, Budujmy zdania po angielsku-karty.

Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy na zajęcia, które ruszą pełną parą po feriach zimowych. Przypominamy, że aby wziąć udział w zajęciach należy dostarczyć do biura projektu (sekretariat) podpisaną przez rodziców/prawnych opiekunów dokumentację projektu (deklaracja udziału w projekcie, oświadczenie).

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• W ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025, którego celem głównym programu jest wspieranie czytelnictwa w Polsce oraz wzmocnienie roli bibliotek publicznych, Szkoła Podstawowa w Gozdnicy otrzymała wsparcie finansowe , dzięki któremu zakupiliśmy do szkolnej biblioteki książki  za łączną kwotę 5625zł.  Wzbogaciliśmy  tym samym nasz  księgozbiór  o 325 pozycji książkowych. W związku ze zwiększeniem liczby uczniów w klasach, dokupiliśmy lektury obowiązkowe  i uzupełniające. Zakupiliśmy również „czytadełka” zgodne  z zainteresowaniami naszych młodych czytelników.

Wszystkich uczniów – i starszych, i tych najmłodszych zapraszamy do naszego świata książki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, do poczytania dla pogłębienia swojej wiedzy i dla relaksu.  Każda książka to inna historia, którą możecie przeżyć razem z jej bohaterami, doświadczyć fantastycznych przygód i docierać do niezwykłych miejsc, poznawać najskrytsze tajemnice oraz ciekawych ludzi.

Biblioteka jest czynna codziennie w dni robocze, będzie również można wypożyczyć książki na okres ferii świątecznych oraz ferii zimowych.

Uwaga! W czasie nauki zdalnej również można wypożyczyć książki po wcześniejszym umówieniu się z bibliotekarką.