• PROJEKTY UNIJNE

• Edukacja bez barier - równy dostęp do edukacji przedszkolnej dla wszystkich dzieci w Gminie Gozdnica

Edukacja bez barier - równy dostęp do edukacji przedszkolnej dla wszystkich dzieci w Gminie Gozdnica.

W ramach projektu odbędą się:

1. Dodatkowe zajęcia dla dzieci:
            • Indywidualne zajęcia z logopedą ,
            • Indywidualne zajęcia z pedagogiem z elementami socjoterapii ,
            • Indywidualne zajęcia korekcyjno – kompensacyjne, Indywidualna gimnastyka korekcyjna ,
            • Zajęcia teatralne z elementami teatroterapii ,
            • Zajęcia plastyczne z elementami arteterapii ,
            • Zajęcia rytmiczno - taneczne z elementami muzykoterapii ,
            • Zajęcia instrumentalno – wokalne.

1. Kursy i szkolenia doskonalące  umiejętności i kompetencje zawodowe nauczycieli:
            • Kurs doskonalący: Praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych - Rozwój emocjonalno-społeczny dziecka w wieku przedszkolnym. Co jest normą, a co nie?
            • Kurs doskonalący: Dziecko przedszkolne - diagnozowanie potrzeb rozwojowych i możliwości psychofizycznych
            • SzkolenieTIK - wykorzystanie "magicznego dywanu" w edukacji przedszkolnej

1. Zatrudnienie dodatkowej kadry:
            • Asystent  - będzie pełnił opiekę nad dziećmi, pomagał w codziennych czynnościach i pracy przedszkola.

1. Remont korytarza na parterze, (pomieszczenie przed szatnią). Remont zakłada likwidację progów przy drzwiach wejściowych do przedszkola i do szatni. Usunięte zostaną progi betonowe. Wyrównane zostaną różnice w poziomach powierzchni podłogowych pomiędzy pomieszczeniami w korytarzu i szatni przedszkolnej. Dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych powiększone zostanie wejście do szatni przedszkolnej z możliwością wjazdu dzieci na wózkach. W korytarzu wejściowym położone zostaną płytki antypoślizgowe.
            2. Zakup mebli, zabawek, pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć: zestaw mebli do całkowitego wyposażenia jednej sali, tablica multimedialna w formie „magicznego dywanu” z oprogramowaniem, mikroskop „jajo”- mikroskop i kamera w jednym, z możliwością podłączenia do komputera, odtwarzacz CD, głośnik mobilny, stolik z instrumentami oraz inne.

Większość zadań  przed realizacją.

Czas realizacji projektu:  od 2018-09-01 do 2019-08-31

Kwota dofinansowania:  145 197,85