• PROJEKTY UNIJNE

• WIEŚCI Z PROJEKTU "TWORZENIE WARUNKÓW DO NAUCZANIA OPARTEGO NA METODZIE EKSPERYMENTU..."

• MATEMATYKA

Nie ma to jak rozbudzanie wyobraźni przestrzennej poprzez tworzenie własnych modeli. Zobaczcie co stworzyła Wiktoria!☺

Dziewczynki z klasy czwartej eksperymentowały z waga i wcieliły sie w role jubilera. Próbowały z dużą precyzją zbadać ciężar swoich kolczyków, zegarków czy łańcuszków. Niektóre elementy były tak lekkie, ze trudno było oszacować zbliżoną wagę. Dziewczyny poradziły sobie wspaniale!☺

W ramach prowadzonego projektu uczniowie klasy piątej eksperymentowali porównując wagę poszczególnych rzeczy i szacowali ciężar otaczających ich przedmiotów. Przy okazji ćwiczyli precyzje i dokładność☺

Dzisiaj uczennice klasy piątej zaczęły tworzyć plan swojej klasy mierząc odpowiednie elementy w gabinecie i ustalając odpowiednia skale. Starały się dokładnie zmierzyć i sporo czasu zajęły im obliczenia. Plan nie jest jeszcze gotowy, ale pierwsze kroki zostały poczynione. Czekamy na efekt końcowy!☺

Uczniowie klasy piątej powtarzali dodawanie i odejmowanie pamięciowe oraz zamianę jednostek długości, czasu i wagi układając domino-schubitrix. W tym czasie Martynka dzielnie trafiała Bingo. Nauka poprzez zabawę daje więcej satysfakcji!

PRZYRODA

W ramach projektu a także  współpracy  gimnazjalistów z uczniami szkoły podstawowej odbyło się spotkanie przyrody z biologią.

Uczennice gimnazjum Zuzia i Wiktoria przygotowały 5 różnych konkurencji  które były wesołe, ciekawe ale głównym celem była nauka.

Uczniowie odpowiadali na pytania za 2, 3 lub 4 punkty, bawili się w osła kalambury czy układali z rozsypanki wyrazowej gromady zwierząt.

Do konkurencji przystąpiły 3 drużyny, które reprezentowali uczniowie z klasy IV, V i VI.

Uczestnicy wybrali nazwy swojej grupy:

I Jedynki w składzie- Matylda, Jasiu i Sebastian;

II Mistrzowie w składzie-Kuba, Julka i Tomek;

III Motyle w składzie-Gosia, Ola i Wiktoria.

Po zliczeniu punktów za wszystkie konkurencje wygrała drużyna jak wskazała nazwa

Mistrzowie. Gratulujemy im a także pozostałym uczestnikom zabawy.

CHEMIA

W ramach projektu, uczniowie z klasy VI eksperymentowali na zajęciach z przyrody. Zajęcia miały na celu wykrywanie skrobi w różnych produktach. Zgromadziliśmy produkty żywnościowe: makaron, ryż, cukier, chleb, mleko, twaróg, mąkę ziemniaczaną a także mydło, proszek do prania i tkaninę. Każdy z uczestników otrzymał kartę zadań i instrukcję do doświadczenia. Wykorzystano do tego płyn Lugola.

Eksperyment był ciekawy, zajęcia były przyjemne, a uczniowie trafnie odpowiedzieli na zadane pytania. Na koniec zajęć Wiktoria wykonała masę z wody i skrobi, a pozostali uczestnicy bawili się nią i sprawdzali, że mają gładkie dłonie.