UWAGA! PILNE!
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gozdnicy przekaże bezpłatnie drewno w zamian za wycinkę sześciu drzew - topoli, które znajdują się na placu Szkoły Podstawowej przy ulicy Młyńskiej 1 w Gozdnicy.
Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem:683601067 w sekretariacie szkoły od godz. 8.00 do 15.00.
ANDRZEJKI W KL. I-VII
Zgodnie z tradycją w wigilię świętego Andrzeja odbywają się huczne zabawy i takiej nie zabrakło w kl.I-VII. Uczniowie przeżyli wspaniały wieczór, pełen magii i tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Wszyscy bawili się doskonale. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi, śledząc, czy jego (jej) jako pierwszy przekroczy próg. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci. Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas ,,wieczoru wróżb i tańca”.
Akcja charytatywna podczas szkolnych andrzejek.
Andrzejki to wieczór wróżb i czarów. Mały Samorząd Szkolny z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gozdnicy wraz z opiekunką Danutą Zielińską połączył wróżby z akcją charytatywną na rzecz Przytuliska w Żaganiu. W ramach akcji wszyscy chętni mogli na długiej przerwie powróżyć sobie za jedyne 50 groszy i złożyć do kosza karmę dla zwierząt. Uczniowie wykazali się wielką wrażliwością. W ciągu 20 minut zebrano wiele puszek karmy i 120,50zł ,które przekażemy na potrzeby Przytuliska. Wszystkim darczyńcom, którzy okazali wielkie serce – dziękujemy.
Sptokanie autorskie z pisarką
28.11.217r. w Bibliotece Miejskiej w Gozdnicy odbyło się spotkanie autorskie z ilustratorką i autorką książek dla dzieci p. Jolantą Marcolla. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III. Autorka opowiadała o sobie, o swoich ilustracjach i książkach. Przeczytała swoją ostatnią książkę pt.,,Kim i Ktoś z Nikim". Atrakcją spotkania były zajęcia plastyczne poprowadzone przez autorkę. Zaproponowała ona uczniom technikę, którą sama wykorzystała w swojej ostatniej książce ,, malowanie kawą". Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze i zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Światowy DZień Pluszowego Misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Gozdnicy jest wpisany na stałe w kalendarz obchodów Małego Samorządu. W tym roku szkolnym właśnie klasy I – III obchodziły go 23 XI 2017r. na sportowo. Wzorem lat poprzednich uczniowie zgromadzili całą masę wdzięcznych miśków , które można było podziwiać na sali gimnastycznej. Po zabawach tanecznych z udziałem starszych kolegów przebranych w stroje bohaterów z Kubusia Puchatka, uczniowie przystąpili do konkurencji sportowych z misiami w roli głównej. Emocji i śmiechu nie było końca. Nasz przebrany Miś poczęstował każdego uczestnika sportowych zmagań słodkim Lubisiem. Następnie zostały wręczone nagrody i dyplomy za cieszący się uznaniem konkurs plastyczny –,, Mój Pluszowy Miś”. To był dzień pełen radości, wesołej zabawy i słodkich niespodzianek.
PRZEDSTAWIENIE MAGICZNY KAPELUSZ
24 listopada uczniowie Zespołu Szkolno Przedszkolnego uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym Magiczny kapelusz. To przedstawienie zostało sfinansowane przez Komisję do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Tolerancja i życzliwość powinna towarzyszyć wszystkim na co dzień...
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Człowiek życzliwy zawsze znajduje pomocników i sprzymierzeńców, łatwiej pokonuje wszelkie przeszkody i nawiązuje kontakty. Życzliwość ma tak niezwykłą moc, że wytwarza miłą atmosferę i daje wiele radości, zacieśnia więzy między ludźmi i daje możliwość partnerskiej współpracy. Życzliwość umożliwia rozwiązywanie konfliktów, integruje zespół klasowy oraz pomaga w realizacji wielu czynności i zadań. Istotne jest także to, że aby uzyskać pomoc i sympatię, trzeba samemu dać coś z siebie innym.
Zauważa się, że na co dzień mało używa się podstawowych słów grzecznościowych i brakuje życzliwych zachowań. Ludzie stają się coraz bardziej oschli, nie uśmiechają się, nie zauważają tego, co się dzieje wokół. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności klasowej i szkolnej, dzięki temu relacje między uczniami i nauczycielami będą korzystniejsze, uczniowie chętniej będą przychodzić do szkoły i angażować się w życie szkolne. Wzajemny szacunek uczy tolerancji na odmienność innych. W związku ze wzrastającą agresją wśród dzieci i młodzieży w życzliwej szkole uczniowie będą czuli się bezpieczniej. Te działania są istotnym elementem naszej pracy wychowawczej. Przez to realizujemy zasadę podmiotowości ucznia, co jest zgodne z duchem reformy.
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości, jest to wspaniała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Już kilka lat wstecz wprowadziliśmy obchody Światowego Dnia Życzliwości do kalendarza imprez szkolnych.
Przy opracowaniu scenariusza obchodów Dnia Życzliwości zwracamy uwagę na dwa najważniejsze cele:
Po pierwsze - przekazać bogate, ważne informacje dotyczące właściwego zachowania się w różnych sytuacjach,
Po drugie - „wręczyć każdemu dawkę” uprzejmości, serdeczności, życzliwości i uśmiechu. Tak też było w tym roku.
Nasze obchody Dnia Życzliwości zaczęliśmy od plebiscytu – Najbardziej życzliwy uczeń w klasie. Najmilsi i najżyczliwsi okazali się: Iga Stachowiak, Marcel Karpiński, Oliwia Pilaczyńska, Mikołaj Janus, Roksana Duda, Maciej Bałas, Amelia Kafarowska, Mateusz Rabski, Anna Marciniak, Dominik Węglarz, Izabela Powalska, Seweryn Tusiński, Pola Chwałek, Aleksander Tusiński, Wiktoria Graczyk, Szymon Krakowiak. Gratulujemy.
W tym roku postanowiliśmy iskierkę życzliwości przekazać mieszkańcom naszego miasteczka. Pięknie przebrani, z koszyczkami pełnymi ciasteczek i orderami życzliwości udaliśmy się do Urzędu Miasta i okolicznych sklepów. Nie zapomnieliśmy oczywiście o tych, których spotkaliśmy po drodze.
Po powrocie uczeń każdej klasy zostawił znak na Kodeksie Ucznia Życzliwego, natomiast uczniowie klas I-III wzięli udział w życzliwych podchodach na terenie naszej szkoły.
Dziękuję za zaangażowanie w organizację Dnia Życzliwości Samorządowi Uczniowskiemu: Wiktorii i Matyldzie Graczyk, Klaudii Buhl, Wiktorii Urbaniak, Aleksandrze Opatrzyk, Oliwii Urbańskiej, Martynie Chojeckiej, Julii Kabuth, Darii Jachimowicz i Szymonowi Ziętkowi.
Marta Stróż- opiekun Samorządu Uczniowskiego
ŚNIADANIE DAJE MOC
Dnia 8 listopada 2017r. w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w VII edycji Ogólnopolskiej Akcji Śniadanie Daje Moc. Wspólnie przygotowywali w klasach „zdrowe” śniadanie, które jest najważniejszym posiłkiem dnia. Wiedzą, że dzięki niemu mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Z przygotowaniem śniadania doskonale poradzili sobie nawet uczniowie klasy pierwszej, co można zaobserwować na zdjęciach.
Dnia 7 listopada 2017r. w naszej szkole odbyły się pogadanki z Panią pielęgniarką na temat „Wiem co jem”. Celem spotkań było propagowanie zdrowego odżywiania oraz przekonanie uczniów, że pierwszy posiłek - śniadanie to najlepszy start w nowy dzień! Dzieci dowiedziały się, co należy jeść, aby nauka lekko, leciutko wchodziła im do głowy. Zdobyły wiele cennych informacji. Serdecznie dziękujemy Pani Renacie Sulej za podzielenie się swoją wiedzą.
WYJAZD DO SKOKOLOKO
Coś dla ducha i coś dla ciała. Gimnazjaliści oraz uczniowie klasy szóstej i siódmej pod opieką pań Ireny Nowak i Ewy Bembenek oraz pana Daniela Graczyka wybrali się 8 listopada 2017 do Zielonej Góry do teatru oraz parku trampolin. Duże wrażenie zrobiła na nich sztuka specjalnie przygotwana dla młodych widzów ,,Być jak młody W." Po rozrywce umysłowej czekał ich relaks w parku trampolin SKOKO LOKO, gdzie intensywnie ćwiczyli pod okiem trenerów. Wiadomo, nic tak nie poprawia nastroju w mglisty listopadowy poranek, jak porcja wysiłku fizycznego. A później jeszcze tylko wielka porcja pizzy w Focus Mall i można wracać do domu.
WARSZTATY KULINARNE W IŁOWEJ
W dniu 8 XI 2017r. uczniowie klas VI-VII wzięli udział w warsztatach kulinarnych ,,Wiesz, co jesz-zdrowiej żyjesz” organizowanych przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej.
Tematem przewodnim było hasło:,,Rewolucja na talerzu, czyli zdrowo i kolorowo”. Nasi uczniowie wraz z uczniami wymienionej szkoły przygotowali danie główne: ziemniaki po szwedzku podane z zielonym sosem i warzywami, zaś na deser: kulki owocowe podane z sosem malinowym, bitą śmietaną i miętą.
Pracy w kuchni towarzyszyła miła atmosfera. Uczniowie pracowali w dwuosobowych zespołach wraz z opiekunem i chętnie wykonywali pracę zgodnie z instrukcją.
Efektem wspólnej pracy było spożywanie przygotowanych smakołyków, pięknie zaserwowanych na talerzu oraz elegancko udekorowanym stole. Uczniowie uczyli się kultury przygotowania i spożywania posiłków. Bardzo miłą atmosferę tworzyli uczniowie oraz nauczyciel-opiekun grupy.
Wprosiliśmy się na następne spotkania pod hasłem: ,,Pizza Party” oraz ,,Warsztaty koktajl-love”, które odbędą się jeszcze w listopadzie.
Uczniowie na warsztaty pojechali z panią Ireną Białek.
MAM SMAKA NA ŚWIEŻAKA
6 października 2017r. odbył się Dzień Owoców i Warzyw zatytułowany „Mam smaka na świeżaka. Jego nadrzędnym celem było kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców i soków.
W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły do szkoły swojego ulubionego świeżaka i ubrały się
w jego kolorach. Klasa V pod kierunkiem pani Marty Stróż przygotowała wesoły i pouczający apel o zdrowym odżywianiu. Następnie wszystkie dzieci zostały zaproszone do gimnastyki ze świeżakami. Ćwiczyli wszyscy mali i duzi.
Nie zapomnieliśmy o degustacji zdrowej żywności. Można było poczęstować się różnymi owocami i warzywami.
Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny o zdrowej żywności, na który wpłynęło mnóstwo prac. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy 8 listopada na wspólne klasowe śniadania w ramach akcji „ Śniadanie daje moc”.
Dzień Nauczyciela
12 października 2017r. w Szkole Podstawowej odbyło się spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W tym uroczystym dniu słowa podziękowania i życzenia przekazała pracownikom szkoły dyrektor- Dorota Czajkowska.W swoim przemówieniu pani dyrektor zaznaczyła, że wszyscy, którzy szkołę tworzą: nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz uczniowie mają wpływ na panujący w niej klimat i relacje. Podziękowała wszystkim za zaangażowanie i ogromny wkład pracy na rzecz szkoły oraz poświęcenie i serce, którym obdarzani są uczniowie. „Za to, że jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. To dzięki Waszej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa”.
Po przemówieniu zostały wręczone nauczycielom nagrody za pracę w roku szkolnym 2016/2017.13 października 2017r. W Domu Kultury w Gozdnicy odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela.
Uczniowie szkoły wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. W dniu ich święta przygotowali dla swoich pedagogów artystyczną ucztę, zabarwioną dużą dawką humoru. Odtworzyli - słowem, gestem, tańcem i piosenką – klimat szkolnego życia. Przekazali najlepsze życzenia. Swoimi występami dostarczyli zebranym gościom wielu wrażeń wizualnych i muzycznych.
DZIEŃ PIERWSZAKA I PRZEDSZKOLAKA
30 września, przed budynkiem Szkoły Podstawowej spotkali się uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele i rodzice po to ,aby wspólnie świętować pasowanie na ucznia i przedszkolaka najmłodszych dzieci naszego Zespołu.
Pogoda dopisała, dobry humor i chęć do zabawy również. Z przyjemnością oglądaliśmy prezentację uczniów klasy pierwszej oraz maluszków. Tradycyjnie odbyły się konkursy dla dzieci i rodziców. Wszyscy się bardzo dobrze bawili. Nasi kochani rodzice upiekli przepyszne ciasta, które rozeszły się jak przysłowiowe świeże bułeczki. Nugetsy, karkówka i kiełbaska z grilla ucieszyły podniebienia smakoszy. A to wszystko dzięki naszym sponsorom: Ekofarm – Urszula i Maciej Rosnerowie, Firma Zenkner, Jarosław Podyma. Punktem kuliminacyjnym festynu „Dzień Pierwszaka i Przedszkolaka” była oczywiście losowanie nagród głównych w loterii fantowej. Emocji było co niemiara.
Wszystkim zaangażowanym rodzicom, nauczycielom i uczniom z całego serca bardzo dziękujemy.
Atmosferę naszego święta najlepiej oddają zdjęcia w zakładce album fotograficzny. Serdecznie zapraszamy.
Słodki Dzień Chłopaka w klasie pierwszej
W klasie pierwszej dzień 29 września 2017 roku upłynął pod znakiem obchodów Dnia Chłopaka. Dziewczynki zaśpiewały tradycyjne „Sto lat”, były życzenia oraz pojawił się przepyszny tort, za który serdecznie dziękujemy Rodzicom. Przed krojeniem tej słodkiej niespodzianki, wszyscy zastanawiali się jak ją pokroić, żeby każdy dostał porcję? Dzieliliśmy, dodawaliśmy i udało się… A w konkursie na najsympatyczniejszego chłopaka w klasie I miejsce zdobył Marcel Karpiński, II miejsce Wojtek Wątroba, a III Mateusz Szeliga. Gratulujemy!!!
Marzanna Szydłowska
Szkoła Ucząca Się
Miło nam poinformować, że włączyliśmy się do programu, który pozwoli nam ubiegać się o uzyskanie Tytułu Szkoły Uczącej Się – certyfikatu jakości nauczania i uczenia się uczniów.
Program skierowany jest do szkół, które pragną w widoczny sposób zmienić kulturę swojej pracy.
Na poziomie podstawowym szkoły poznają i wprowadzają do swojej codziennej praktyki podstawowe elementy oceniania kształtującego – cele lekcji, kryteria sukcesu oraz informację zwrotną. Poziom zaawansowany działania koncentruje się na pogłębianiu rozumienia oceniania kształtującego poprzez pracę ze strategiami oceniania kształtującego i wprowadzanie podstawowych praktyk profesjonalnej pracy nauczycieli. Dyrektorzy uczą się wprowadzać do szkół zmianę nastawioną na poprawę efektów uczenia się uczniów i nauczania.
Praca na każdym poziomie trwa dwa lata. Po zakończeniu działania na poziomie zaawansowanym szkoły mogą ubiegać się o uzyskanie certyfikatu.
Trzymajcie za nas kciuki!
WARUNKI UBEZPIECZENIA DLA UCZNIÓW
numer oferty: OFR 150-274-529
SUMA UBEZPIECZENIA - 10 000,00 zł
SKŁADKA - 38,00 zł
warunki_ubezpieczenia__str_1__NAU.tif
warunki_ubezpieczenia_NAU_str._2.tif
warunki_ubezpieczenia_NAU_str._3.tif
warunki_ubezpieczenia_NAU_str._4.tif
warunki_ubezpieczenia_NAU_str._5.tif
warunki_ubezpieczenia_NAU_str._6.tif
warunki_ubezpieczenia_NAU_str._7.tif
warunki_ubezpieczenia_NAU_str._8.tif
warunki_ubezpieczenia_NAU_str._9.tif
warunki_ubezpieczenia_NAU_str._10.tif
warunki_ubezpieczenia_NAU_str._11.tif
warunki_ubezpieczenia_NAU_str._12.tif
warunki_ubezpieczenia_NAU_str._13.tif
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
Wakacje, wakacje i po wakacjach… Mimo to w pierwszym dniu nowego roku szkolnego na twarzach większości uczniów i nauczycieli gościł promienny uśmiech. Uroczystość otwarcia roku szkolnego 2017/2018 odbyła się na placu przed budynkiem Szkoły Podstawowej przy ul. Młyńskiej. Zgromadzili się tam uczniowie szkoły podstawowej. Przybyli licznie rodzice, a nawet dziadkowie najmłodszych uczniów. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Gozdnica Krzysztof Jarosz i Przewodniczący Rady Rodziców Paweł Laskowski. Pani dyrektor Dorota Czajkowska zapoznała społeczność szkolną z planami na nowy rok szkolny oraz życzyła wszystkim uczniom, aby nowy rok szkolny był owocny w bardzo dobre oceny i wzorowe zachowanie.
DOŻYNKI POWIATOWE I DNI GOZDNICY
Jeszcze podczas wakacji 26 sierpnia, w naszej miejscowości odbyły się „POWIATOWE DOŻYNKI 2017” oraz 27 sierpnia „DNI GOZDNICY 2017”. Nauczyciele i uczniowie naszego Zespołu wzięli czynny udział w przygotowaniach obu imprez oraz w ich przebiegu.
Kto z Was chciałby zobaczyć więcej, to zapraszamy do zakładki „Album fotograficzny”. Jednocześnie dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, rodzicom oraz uczniom.