• Aktualności

          • Międzyszkolny Konkurs Matematyczny
            • Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

            • 2 czerwca w naszej szkole został przeprowadzony konkurs matematyczny dla klas I-III  Uczniowie  z naszej szkoły i z zaprzyjaźnionych szkól rozwiązywali testy na poszczególnych poziomach. Cały konkurs przebiegał w miłej atmosferze, a uczniowie w oczekiwaniu na wyniki mogli pobawić się w sali zabaw umilając sobie czas.

              Wyniki Konkursu

              Klasa I:

              I miejsce -  Justyna Klisowska SP Lipna,

              II miejsce – Hubert Lichtarski SP Iłowa,

              III miejsce – Dawid Augustyniak SP Gozdnica.

              Klasa II:

              I miejsce – Oliver Santino SP Iłowa,

              II miejsce – Andrzej Kulczyński SP Gozdnica

              III miejsce – Jakub Kempa- Chwiała.

              Klasa III:

              I miejsce – Maciej Tymczyszyn SP Iłowa,

              II miejsce – Julia Nowak SP Gozdnica,

              III miejsce – Pola Chwałek SP Gozdnica

              Wszystkim uczestnikom  konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                           organizatorzy: Lidia Milha i Ewa Bembenek

               

          • Dzień Sportu
            • Dzień Sportu

            • Tradycyjnie dzień 1 czerwca był okazją do zorganizowania w naszej szkole  Dnia Sportu. Nasi młodsi uczniowie wzięli udział w zabawach i grach sportowych. Celem imprezy było wdrażanie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, integracja społeczności uczniowskiej oraz wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej, kulturalnego dopingu i gry według zasady fair play.

              Zdrowe odżywianie się i aktywność fizyczną promowali  uczniowie klas IV-VI 1 czerwca podczas II biegu ulicznego oraz Dnia Sportu. Paweł Jurgo z klasy IV jako pierwszy chłopak przekroczył metę. Pierwszą dziewczyną na mecie była Wiktoria Majsterkiewicz z klasy szóstej. GRATULACJE ! Bardzo się cieszyła klasa czwarta, która zwyciężyła w międzyklasowych rozgrywkach sportowych i zdobyła trofeum – lody.

            • Wycieczka rowerowa klasy III

            • W poniedziałek  1 czerwca 2015r. uczniowie kl. III  wraz z wychowawcą i rodzicami spędzili czas na wycieczce rowerowej do Wymiarek. Impreza odbyła się z okazji Dnia Dziecka. Dzieci odwiedziły zaprzyjaźnione ze szkołą Nadleśnictwo Wymiarki.  Uczestnicy wycieczki zapoznali się z ścieżką edukacyjną , poznali nowoczesne wyposażenie Nadleśnictwa, obejrzeli film edukacyjny ,, Jak gasić pożary” . Gospodarze przygotowali wiele atrakcji na przybycie dzieci i z okazji  Dnia Dziecka. Wszyscy integrowali się przy ognisku piekąc smaczne kiełbaski, biorąc udział we wspólnych zabawach. Humory dopisywały wszystkim uczestnikom wycieczki.

                                                                                                                  Lidia Milha

            • BĄDŹMY OSTROŻNI, BĄDŹMY BEZPIECZNI

            • W ramach zajęć z zakresu bezpieczny uczeń 12 maja 2015 roku uczniowie klasy pierwszej wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej.

              W trakcie spotkania uczniowie poznali sprzęt służący do gaszenia pożaru i niesienia pomocy poszkodowanym. Zapoznali się z pracą strażaka, dowiedzieli się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Oglądali wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i niebezpiecznej pracy strażacy. Wóz strażacki wzbudził ogromne zainteresowanie.

              Pierwszoklasiści podczas spotkania nabyli cenną wiedzę o odpowiedzialnej pracy strażaka. W podziękowaniu za ciekawe i pouczające spotkanie dzieci wręczyły własnoręcznie zrobioną kartkę. 

            • SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS I-III

            • 8 maja w naszej szkole odbyła się czwarta edycja Konkursu Matematycznego dla uczniów klas I - III 2015r. Celem konkursu było promowanie uczniów uzdolnionych matematycznie oraz inspirowanie dzieci do rozwijania zainteresowań matematycznych. W konkursie wzięło udział 16 uczniów, reprezentujących 4 klasy.

              Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

              KLASY PIERWSZE

              I miejsce -  Dominik Nowak,

              II miejsce - Mateusz Wójcik, Dawid Augustyniak,

              III miejsce– Dominik Węglarz, Zuzanna Kogut, Maja Mroziewicz, 

              KLASA DRUGA

              I miejsce - Jakub Kempa-Chwiała,

              II miejsce - Andrzej Kulczyński,

              III miejsce – Szymon Rosner,

              KLASA TRZECIA

              I miejsce – Julia Nowak i Pola Chwałek,

              II miejsce -Jan Kazimir,

              III miejsce – Oliwia Urbańska.

              Dyplomy i nagrody laureatom wręczyła  dyrektor SP Gozdnica pani Dorota Czajkowska

              Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w etapie międzyszkolnym, który odbędzie się 2 czerwca 2015r. w naszej szkole.

               

            • Znamy wyniki konkursu " Pokaż jak pomagać"

            • Niezmiernie miło nam poinformować, że  uczeń naszej szkoły został laureatem  konkursu plastycznego „Pokaż jak pomagać” zorganizowanego przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra, z okazji Europejskiego Roku na Rzecz Rozwoju .

              Spośród kilkudziesięciu prac, które zostały nadesłane na konkurs, po burzliwej dyskusji komisja konkursowa wyłoniła 3 prace. Laureatami są:

              1. Sara Rakotoarison; PSP nr 1 w Żaganiu – 1 miejsce: tablet z etui;
              2. Jakub Kempa - Chwiała; SP w Gozdnicy – 2 miejsce: tablet;
              3. Wiktoria Paszek SP w Wichowie – 3 miejsce: odtwarzacz mp4.

               

              Nagrody zostaną wręczone uczestnikom w dniu 27 maja 2015 r. w siedzibie Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra


              Serdecznie gratulujemy.

               

          • ŚWIĘTA MAJOWE
            • ŚWIĘTA MAJOWE

            • Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości. Warto pielęgnować tradycje narodowe i eksponować publicznie symbole naszego państwa, dlatego pamiętajmy, aby wywiesić flagi w majowe święta.

               

              1 maja – Święto Pracy

              Międzynarodowe Święto Pracy to święto obchodzone corocznie 1 maja dla upamiętnienia i uznania osiągnięć klasy robotniczej. W Polsce dzień ten jest świętem państwowym ustawowo wolnym od pracy.

              Święto zostało ustanowione w 1889 r. na pierwszym kongresie Drugiej Międzynarodówki, który to miał miejsce w Paryżu. Miało ono upamiętniać masakrę robotników, do której doszło w 1886 r w, Chicago (Stany Zjednoczone) podczas demonstracji przeciw złym warunkom pracy, a w szczególności przeciw zbyt długiemu czasowi pracy. W Polsce pierwsze obchody Święta Pracy miały miejsce już w 1890 r. i były zorganizowane (wbrew zaborcom) przez działaczy Socjalno-Rewolucyjnej Partii Proletariat. Późniejsze obchody święta również inicjowane były głównie przez partie i organizacje socjalistyczne. Po II Wojnie Światowej święto obchodzono bardzo hucznie poprzez organizowanie różnego rodzaju pochodów, wieców i spotkań, podczas których eksponowano hasła o treści politycznej i ideologicznej.

              1 maja we wszystkich polskich regionach odbędą się również obchody z okazji 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

              2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

              Przypada on w Polsce 2 maja i ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm 20 lutego 2004 roku ustawą o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej.
              Ustawa określa, że barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony. Na prostokątnych flagach układa się je w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości. Górny pas jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego.

              Polska flaga istnieje w dwóch postaciach – poza flagą biało-czerwoną używana jest także flaga z godłem Rzeczpospolitej umieszczonym pośrodku białego pasa.

              Polskim godłem jest wizerunek białego orła w koronie w czerwonym polu, a hymnem narodowym jest Mazurek Dąbrowskiego. Dzień Flagi obchodzony jest między 1 maja – Międzynarodowym Dniem Pracy – a 3 maja – świętem uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Święto flagi obchodzone jest w wielu państwach świata, ale w różnych dniach.

              3 maja – rocznica uchwalenia Konstytucji

              Konstytucja 3 maja uchwalona przez Sejm Czteroletni w roku 1791 – pierwsza spisana ustawa zasadnicza w Europie – była próbą reformy ustroju Rzeczypospolitej po jej pierwszym rozbiorze. Zapewniała prawa polityczne szlachcie i mieszczanom, brała pod opiekę chłopów. Znosiła liberum veto i wolną elekcję. Wprowadzała podział władzy na ustawodawczą, sądowniczą i wykonawczą, tę ostatnią składając w ręce króla i tzw. Straży Praw, zwiększała też liczebność armii. Od chwili uchwalenia Konstytucja stała się symbolem dążeń do odzyskania niepodległości i suwerenności Rzeczypospolitej, niezależnie od przeszkód wewnętrznych i zagrożeń zewnętrznych.

              26 maja – Dzień Matki

               

              Dzień matki obchodzimy w Polsce 26 maja. Mamy są wtedy obdarowywane kwiatami i drobnymi upominkami w podziękowaniu za ich miłość i pracę. Początki tego święta sięgają starożytnych Greków i Rzymian. Co ciekawe, np. w Mongolii to święto obchodzone jest aż dwa razy, a w USA to oficjalne święto państwowe.


              Dziękujemy klasie VI oraz wychowawcy pani Beacie Kozioł za przygotowanie atrakcyjnego apelu na ten temat.


               

          • DZIEŃ OTWARTY
            • DZIEŃ OTWARTY

            • DZIEŃ OTWARTY to inaczej zaproszenie do odwiedzenia naszej szkoły przez pięciolatków i ich rodziców. Mile widziani są także wszyscy mieszkańcy Gozdnicy. Przed przekroczeniem progu szkoły we wrześniu dobrze jest tu przyjść wcześniej i zobaczyć szkołę od środka: gabinety szkolne, salę zabaw, salę gimnastyczną, bibliotekę oraz inne. Można porozmawiać z dyrektorem szkoły, przyszłym wychowawcą klasy, zadawać pytania. Mały Samorząd wspólnie ze ztarszymi kolegami przygotowuje specjalnie dla gości występy artystyczne, uczniowie chwalą się swoimi zdolnościami i sukcesami. 

          • CYBER PUŁAPKA
            • CYBER PUŁAPKA

            • 30 kwietnia gościliśmy artystów Teatru Edukacji i Profilaktyki z Krakowa. 45-minutowy spektakl pt.„Cyber pułapka”, w którym wystąpiło dwoje aktorów, zaprezentowano całej społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

              Niemal każdy posiada telefon, komputer z dostępem do Internetu czy telewizor. Jednak urządzenia te usprawniając nasze życie, niosą ze sobą szereg pułapek, w które tak często wpadają młodzi ludzie. Kusząca wirtualna rzeczywistość, w której sami kreujemy to, kim jesteśmy, sprawia, że często kontakt z realnym światem nie jest prawidłowy. W przedstawieniu pokazano, jak cenny jest bezpośredni kontakt człowieka z drugim człowiekiem. Ma on zachęcić młodzież do większej aktywności, ponieważ wielogodzinne przebywanie przed ekranem telewizora czy komputera niekorzystnie wpływa na zdrowie i ogólną kondycję organizmu. Spektakl "Cybe pułapka" to niejako apel do młodych ludzi, o odnalezienie wartości w prawdziwych relacjach i życiu. Jest to historia Kamila. Chłopak całe dnie spędza grając na komputerze i serfując po Internecie. Ze znajomymi kontaktuje się poprzez portale społecznościowe. Kiedy wyjeżdża na obóz harcerski, poznaje Zosię. Dziewczyna uświadamia mu, czym jest prawdziwa przyjaźń i jak powinny wyglądać zdrowe relacje między ludźmi.

              Wszyscy z zaciekawieniem przyglądali się przedstawieniu. Mamy nadzieję, że wysuną z niego odpowiednie wnioski.

          • UMIEM PŁYWAĆ - projekt dla uczniów klas I-III
            • UMIEM PŁYWAĆ - projekt dla uczniów klas I-III

            • Po raz kolejny nasza gmina/szkoła bierze udział w projekcie współfinansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki pn. „Umiem pływać” skierowanym do uczniów klas I- III szkół podstawowych.

              Pozaszkolne zajęcia z nauki pływania rozpoczęły się po feriach zimowych i trwać będą do końca roku roku szkolnego. Do głównych założeń projektu należą: upowszechnienie aktywności fizycznej wśród dzieci, nabycie podstawowych umiejętności pływania, przeciwdziałanie i korygowanie wad postawy oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

              Projekt realizowany jest na Pływalni Miejskiej w Żaganiu. Lekcje nauki pływania prowadzone są przez instruktorów posiadających odpowiednie kwalifikacje. Uczestnicy stopniowo będą nabywać nowe umiejętności pływania. Każdy stopień będzie zakończony odpowiednim sprawdzianem przeprowadzonym przez instruktora.

              Do kosztów projektu zalicza się: transport, wstęp na pływalnię , opiekę instruktora oraz ubezpieczenie uczestników zajęć.

               

          • WYCIECZKA DO KINA KLAS I-III
            • WYCIECZKA DO KINA KLAS I-III

            •    Dnia 21 kwietnia 2015r. uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę na film animowany pt. „Tajemnica Zielonego Królestwa” do kina mieszczącego się w Małomickim Ośrodku Kultury. Dzieci miały okazję oglądać filmw okularach, gdyż wyświetlany był w 3D. Chętni uczniowie wzięli udział w zajęciach tanecznych na konsoli xbox.

              Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń estetycznych.   

          • SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2015
            • SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2015

            • 1 kwietnia w szkołach w całej Polsce odbył się sprawdzian szóstoklasisty 2015. Uczniowie klas VI szkoły podstawowej dwukrotnie zasiadali do egzaminu. O godz. 9 do rozwiązania mieli zadadnoia z języka polskiego i matematyki. Szóstoklasiści na rozwiązane testu mieli po 80 minut. O godz. 11:45 przystąpili do drugiej części sprawdzianu, który dotyczył wybranego przez danego ucznia języka obcego.Sprawdzian szóstoklasisty 2015 przygotowany został w oparciu o nową podstawę programową kształcenia ogólnego.

              Prace szóstoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów Okręgowych Komisji Edukacyjnych i przesłane do szkół do 29 maja. Uczniowie otrzymają zaświadczenia w dniu zakończenia roku szkolnego (26 czerwca) wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej.

               

              Trzymamy kciuki za naszych uczniów !

          • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
            • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

            • Dnia 19 marca 2015 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji i nabywanie doświadczenia w występach publicznych. W konkursie wzięło udział kilkunastu uczniów. Uczestnicy wspaniale prezentowali swój talent recytatorski.

              Jury wytypowało następujących zwycięzców:

               

              • Jakuba Kempę

              • Oliwię Dmitruczuk

              • Jana Kazimira

               

              Natomiast wyróżnienie uzyskali:

               

              • Artur Stelmach

              • Sebastian Fiedur

               

              Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

               

              31. 03. 2015 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV- VI .

              Konkurs miał na celu rozbudzenie zainteresowania poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci oraz prezentację umiejętności uczniów.

              Do konkursu przystąpiło  12 uczniów  z  klas IV-VI.

              Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu jury przyznało następujące miejsca:

              I miejsce- Gabriela Zielińska z kl. VI

              II miejsce- Wiktoria Graczyk z kl. IV

              III miejsce – Grzegorz Lasoń z kl. IV

              Wyróżnienie otrzymała Emilia Weretko z kl. VI.

              Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.

          • MultiSport - w województwie lubuskim ruszyła druga tura !
            • MultiSport - w województwie lubuskim ruszyła druga tura !

            • Sukces programu „MultiSport” pokazuje, że zróżnicowane zajęcia w ciekawej formie przekonają do aktywności fizycznej nawet najbardziej opornych. Póki jest zapał – warto to wykorzystać. W województwie lubuskim II edycja programu realizowana jest w 37 gminach  i w sumie weźmie w niej udział ok. 750 dzieci. Warto dodać, że program realizowany jest główne  w szkołach. Operatorem programu na terenie województwa jest Lubuska Federacja Sportu.  


              Dlaczego warto?  


              Z badań przeprowadzonych przez NIK w roku szkolnym 2012/2013 wynika, że aż 15 proc. uczniów klas IV–VI szkoły podstawowej w ogóle nie bierze udziału w zajęciach z wychowania fizycznego. Wśród starszych jest jeszcze gorzej – 23 proc. w gimnazjach i ponad 30 procent w szkołach ponadgimnazjalnych. Jednocześnie rośnie liczba otyłych dzieci. Ta statystyka alarmuje i zmusza do działania. Najprostszym i najtańszym lekarstwem na przeciwdziałanie tym niepokojącym tendencjom jest regularna aktywność fizyczna dzieci i młodzieży. Poziom sprawności ruchowej wpływa także na jakość życia każdego człowieka. Z otyłego nastolatka wyrasta zazwyczaj otyły dorosły z problemami zdrowotnymi. Dalsze konsekwencje łatwo przewidzieć. Ciekawe zajęcia sportowe – lekcyjne  i pozalekcyjne – proponowane przez program „Multisport” są w stanie oderwać najmłodszych od komputerów i telewizorów.   


              O programie   


              „MultiSport” to program systematycznej aktywności sportowej przeznaczony dla dzieci z klas IV–VI szkół podstawowych. Zainicjowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, jest jednym z projektów realizowanych w ramach Programu „Sport Wszystkich Dzieci”. Model finansowania programu zakłada równy udział środków MSiT i samorządów województw, a obiekty infrastruktury sportowej udostępniane są przez samorządy szczebla gminnego. W ramach przedsięwzięcia organizowane są bezpłatne zajęcia pozalekcyjne, prowadzone  w atrakcyjnych i nowoczesnych formach na różnych obiektach sportowych. Taka formuła programu umożliwia uczestnikom poznanie podstaw wielu sportów oraz zachęca do wyboru preferowanej dyscypliny – zgodnie z zainteresowaniami i indywidualnymi predyspozycjami. Program ruszył w 2014 r. w czternastu województwach. Utworzonych zostało wówczas 858 grup,  w których trzy razy w tygodniu ćwiczyło w sumie ponad 17 000 dzieci. „MultiSport” spotkał się  z olbrzymim zainteresowaniem zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, istotnie wzbogacając dotychczasową ofertę bezpłatnych zajęć sportowych. Druga edycja cieszy się jeszcze większą popularnością; szacuje się, że będzie w niej uczestniczyło ponad 20 000 dzieci.   


              Każdy znajdzie coś dla siebie  

               
              Zajęcia prowadzone są w trzech blokach tematycznych. Pierwszy dotyczy aktywności zawierającej metodyczne podstawy lekkiej atletyki, gimnastyki i sportów walki. Druga kategoria to gry i zabawy ruchowe oraz gry zespołowe. Ostatni blok obejmuje natomiast sporty charakterystyczne dla danego regionu, zgodne z lokalnymi tradycjami oraz sporty sezonowe. 
              Nad prawidłowym przebiegiem czuwają nauczyciele i trenerzy posiadający odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia.  


              Ważna rola Instytutu Sportu  


              Instytut Sportu jest instytutem badawczym wyspecjalizowanym w prowadzeniu badań na rzecz sportu. Stale współpracuje z wieloma wybitnymi polskimi sportowcami, a w ramach projektu Klub Polska zapewnia najlepszym zawodnikom optymalne warunki przygotowań do igrzysk olimpijskich. Ponadto analizuje i monitoruje system sportu młodzieżowego, a prowadząc Akademię Trenerską, wspiera rozwój kadr szkoleniowych. Od 2013 roku Instytut Sportu uczestniczy również w projektowaniu programów upowszechniających sport wśród dzieci i młodzieży. W tym roku ponownie został operatorem krajowym programu „MultiSport”.   

              Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie internetowej www.multi-sport.pl  a także na profilu społecznościowym www.facebook.com/programmultisport 

              Biuro Projektu: multisport@insp.waw.pl; tel. 601 708 777   

          • WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH, TO TY…
            • WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH, TO TY…

            • No i powitaliśmy wiosnę bardzo żartobliwie, kolorowo i wesoło. Klasy I- III przygotowały wspaniałe inscenizacje i piosenki. Świetnie się bawiliśmy. Natomiast klasy IV-VI zrobiły zimową kukłę, którą paliliśmy za szkołą. Zła zima już na pewno nie powróci. 

          • ZŁOTE PIÓRO-IŁOWA
            • ZŁOTE PIÓRO-IŁOWA

            • Dnia 13 marca 2015r. najlepsi z naszej szkoły zmagali się z ortografią na szczeblu rejonowym w Iłowej. Nie było łatwo. Gratulacje należą się wszystkim walczącym z błędami, a przede wszystkim tym, którzy będą nas reprezentować w powiecie. Są to:

               

              Z klasy I:

              II miejsce zajęła Maja Mroziewicz

              III miejsce Zuzanna Kogut

               

              Z klasy II:

              I miejsce zajął Adam Laskowski

               

              Z klasy III:

              II miejsce zajęła Julia Nowak

              III miejsce Aleksandra Hanys

               

              Z klasy IV:

              II miejsce zajęła Wiktoria Graczyk

               

              Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

               

              Ewa Bembenek

          • Gozdnica moja okolica
            • Gozdnica moja okolica

            • Minęło już 70 lat, kiedy zostały wyzwolone ziemie polskie spod okupacji niemieckiej pod koniec II wojny światowej. Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel poświęcony tym wydarzeniom. Pod hasłem ”Gozdnica moja okolica” klasa IV przedstawiła istotę Ojczyzny. Chociaż nasza miejscowość nie jest piękna ani bogata, jest naszym miejscem na Ziemi. Powinniśmy się wspólnie troszczyć o naszą Małą Ojczyznę.

            • Dzwoń, dzwoń, dzwoń 112 !

              Ponad 100 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gozdnicy poznało zasady korzystania z  europejskiego numeru alarmowego 112. Dzięki zajęciom młodzież wie ,w jakich sytuacjach należy wezwać pomoc, a kiedy wybieranie numeru 112 jest nieuzasadnione.

              Statystyki wykorzystania numeru 112 są alarmujące: blisko 80 % zgłoszeń to telefony fałszywe, połączenia wybierane bez uzasadnienia. Należy pamiętać, że tylko w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia i mienia należy wzywać pomoc dzwoniąc pod numer 112.

              Podczas zajęć uczniowie z Gozdnicy mieli okazję nie tylko poznać sytuacje, które wymagają wykonania telefonu pod numer 112, ale również w praktyce przećwiczyć zgłoszenia różnych zdarzeń,biorąc udział w improwizowanych scenkach z udziałem konsultantów. Jesteśmy pewni, że po takich zajęciach uczniowie z Gozdnicy wiedzą kiedy należy wybrać numer 112.

                          Zajęcia odbyły  się w ramach lekcji europejskich organizowanych przez punkt Europe Direct w Zielonej Górze. Konsultanci przyjechali do Szkoły Podstawowej na zaproszenie pani Marty Stróż, opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

          • I PÓŁROCZE ZA NAMI...
            • I PÓŁROCZE ZA NAMI...

            • Coroczne święto zakochanych przypada 14 lutego. W tym roku szkolnym walentynki udało się nam obchodzić przed feriami zimowymi 13 lutego. Nazwa „walentynki” pochodzi od św. Walentego, którego od wieków czczono jako patrona zakochanych. Stałym niemalże elementem walentynek jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych ozdobnych karteczek. Czerwone, najczęściej w kształcie serca, opatrzone walentynkowym wierszykiem, a często i miłosnym wyznaniem. Ze świętem łączy się również zwyczaj obdarowywania partnera walentynkowymi upominkami w postaci kwiatów, słodyczy, pluszowych maskotek. W naszej szkole działała walentynkowa poczta. Po klasach krążyły aniołki-amorki, które rozdawały walentynkowe karteczki, liściki, wyznania i upominki.

              Tak się złożyło w tym roku szkolnym, że dzień 13 lutego poprzedzał rozpoczęcie zimowych ferii. Z tej okazji klasa trzecia pod opieką pani Lidii Milha przygotowała kilka zgrabnych wierszyków i piosenek o tematyce zimowej, a także przygotowała nas do bezpiecznego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

              Wspólne spotkanie społeczności szkolnej na sali gimnastycznej stało się doskonałą okazją do podsumowania minionego półrocza. Najlepsi uczniowie zostali wyróżnieni, pochwaleni przez panią dyrektor mgr Dorotę Czajkowską i otrzymali odznakę wzorowego ucznia.

              Wzorowym oraz wszystkim uczniom życzymy wesołych, bezpiecznych i zdrowych ferii zimowych. (Jeśli chcesz zobaczyć jak w naszej szkole obchodziliśmy walentynki, jak wypadł apel „Bezpieczne ferie zimowe” oraz galerię wzorowych uczniów to zapraszamy do zakładki ALBUM FOTOGRAFICZNY.)

          • JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2014 r.
            • JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2014 r.

            • 12 grudnia 2014r .odbył się w naszej szkole jarmark bożonarodzeniowy.

              W świątecznym nastroju, przy dźwięku kolęd, w blasku światełek choinkowych wszyscy przybyli goście  mogli  podziwiać występy uczniów naszej szkoły. Na uwagę zasługują jasełka przygotowane przez Koło Misyjne , pastorałki i piękne kolędy śpiewane i wygrywane na fletach przez najmłodszych.  

              W tym dniu można było delektować się  smakiem domowych pierogów i pysznych pasztecików. Nie zabrakło też  bożonarodzeniowych przysmaków, tj. chrupiących  pierniczków, serników, makowców i babeczek. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się  stoiska oferujące dekoracje świąteczne. Każdy znalazł coś dla siebie.

              Oprócz tych wszystkich atrakcji dzieci i ich rodzice mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych o tematyce świątecznej.


              Tegoroczne spotkanie świąteczne  uważamy za bardzo udane. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli  w nim udział –

              Burmistrzowi Miasta Gozdnica , Radnym Miasta Gozdnica,  Dyrekcji, Nauczycielom , Rodzicom, Uczniom i innym ludziom przybyłym na jarmark.


              Do zobaczenia za rok!
              Pozdrawiamy!