• Zdalne ocenianie.

• ZASADY OCENIANIA NA ODLEGŁOŚĆ

W ZESPOLE SZKOLNO – PRZEDSZKOLNYM W GOZDNICY

Nauczyciele oceniają prace uczniów przekazane podczas nauki na odległość.

• W klasach 1-3 nauczyciele stosują ocenianie kształtujące i informację zwrotną do uczniów i rodziców. Dopuszcza się wystawienie oceny w postaci stopnia i umieszczenie jej w dzienniku.

• W klasach 4-8 nauczyciele oceniają w dotychczasowej skali stopniowej oraz udzielają bieżącej informacji zwrotnej uczniom i rodzicom. Wprowadza się dodatkową kategorię – ocenianie zdalne – wagi 3. Pozostałe kategorie i wagi pozostają bez zmian.

Dopuszcza się możliwość poprawienia ocen w formie i terminie uzgodnionym z nauczycielem.

Uczeń przesyła wykonane zadania w formie i czasie ustalonym z nauczycielem przedmiotu. W przypadku, gdy uczeń nie wykonuje zleconych zadań i nie ma możliwości ocenienia ich, nauczyciel kontaktuje się z rodzicem.

• OGŁOSZENIE O PRÓBNYCH EGZAMINACH.

• Szanowni Państwo,

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br.

Wszystkie niezbędne materiały do przeprowadzenia egzaminów zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

·        30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;

·         31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;

·         1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Dziś Minister Edukacji Narodowej skierował do szkół informację o przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty. Jeszcze dziś poinformujemy również o próbnym egzaminie maturalnym i jego terminach.

• iNFORMACJA DYREKTORA!

• UWAGA!

Drodzy Rodzice

Od 25.03.2020r. wprowadzono obowiązek kształcenia na odległość. Jest to obowiązek zarówno nauczycieli jak i uczniów.

Wszyscy pracujemy systematycznie według podanych planów lekcji.

Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gozdnicy, w porozumieniu z nauczycielami, ustaliła następujące sposoby prowadzenia kształcenia na odległość w Szkole Podstawowej:

- dziennik elektroniczny Librus

- komunikację poprzez pocztę elektroniczną – mailowo

- kontakt telefoniczny z nauczycielem (rozmowy, smsy)

- media społecznościowe, komunikatory Messenger (dla klas starszych utworzono specjalne grupy)

- wideo lekcje dla uczniów (K.Czerniakiewicz)

- programy telewizji publicznej i audycje radiowe

- materiały edukacyjne na sprawdzonych portalach edukacyjnych i stronach internetowych wybranych instytucji kultury i urzędów

- w indywidualnych przypadkach dostarczanie wydrukowanych materiałów do ucznia.

Ustalone sposoby kształcenia na odległość są dostosowane indywidualnie do każdego ucznia – jego możliwości sprzętowych, umiejętności obsługi programów itd.

Dzieci uczą się w domach, pod kierunkiem nauczycieli (wiadomości/ogłoszenia w dzienniku elektronicznym Librus, poprzez maile, smsy, mmsy) korzystając z podręczników, ćwiczeń, kart pracy, płyt, materiałów dostępnych na platformach edukacyjnych. Uczniowie wykonują zadane prace domowe i odsyłają je nauczycielom.

Przyjęte formy kontaktu, konsultacji ucznia i rodzica z nauczycielami: dziennik elektroniczny Librus, sms, Messenger, rozmowy telefoniczne.

Nauczanie zdalne jest dla nas wszystkim wyzwaniem, ale wierzę w Was – damy radę! Życzę powodzenia i dużo satysfakcji z tej nowej formy kształcenia. Proszę wszystkich o systematyczną pracę – to nie są ferie, tylko czas na pokazanie, że jesteście odpowiedzialni, zaradni i pracowici. Trzymam za wszystkich kciuki!!!!!

Szanowni Rodzice dzieci przedszkolnych

W Przedszkolu przyjęto następujące formy kształcenia na odległość (dostosowane do wieku, możliwości i predyspozycji dzieci):

1. Grupa 3 – latków: podawanie Rodzicom propozycji zabaw za pośrednictwem fanpagu przedszkola, utworzenie grupy na Messengerze, na której będą podawane linki do podręczników, przesyłane autorskie filmiki z propozycją realizacji poszczególnych zabaw, eksperymentów

2. Grupa 4 – latków: przekazywanie rodzicom codziennie za pomocą poczty e- mailowej lub smsem propozycji zabaw z dzieckiem, materiałów do zabaw, treści utworów literackich. Kontakt telefoniczny: rozmowy, sms-y, mms-y, kontakt mailowy.

3. Grupa 5 – latków: udostępnianie rodzicom linków do kart pracy „Kolorowy Start” 5 – latek (wersja do druku), wskazywanie kart do wykonania przez dziecko, utworzenie grupy „Rodzice 5 – latków” na Messengerze, kontakt przez sms-y, mms-y.

4. Grupa 6 – latków: utworzenie na Messenger grupy wsparcia dla rodziców dzieci 6-letnich, na której przekazywane będą zadania do wykonania dla dzieci w kartach pracy „Olek i Ada: część 4( 6 latki) wydawnictwo MAC oraz przesyłanie ciekawych stron zabaw dla dzieci takich jak: https://kubus.pl/dziecko

Dorota Czajkowska – dyrektor

Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gozdnicy

• OBOWIĄZEK KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

• Drodzy Rodzice,

Wszyscy pracujemy systematycznie według podanych planów lekcji.

- dziennik elektroniczny Librus

- komunikację poprzez pocztę elektroniczną – mailowo

- kontakt telefoniczny z nauczycielem (rozmowy, sms-y)

- wideo lekcje dla uczniów (K.Czerniakiewicz)

- programy telewizji publicznej i audycje radiowe

- w indywidualnych przypadkach dostarczanie wydrukowanych materiałów do ucznia.

Dzieci uczą się w domach, pod kierunkiem nauczycieli (wiadomości/ogłoszenia w dzienniku elektronicznym Librus, poprzez e-mail, smsy) korzystając z podręczników, ćwiczeń, kart pracy, płyt, materiałów dostępnych na platformach edukacyjnych. Uczniowie wykonują zadane prace domowe i odsyłają je nauczycielom.