• WIZYTA W ANGLII - ERASMUS+

• W ramach projektu ERASMUS+ w dniach od 27 lutego do 3 marca odbyła się wizyta studyjna zaprzyjaźnionych szkół z Rumunii i Polski w Anglii. Szkoła naszych angielskich partnerów położona jest w dzielnicy Londynu w Ramford.

W pierwszym dniu pobytu zwiedzaliśmy szkołę Bower Park Academy, obejrzeliśmy pokaz taneczny oraz wzięliśmy udział w zabawach i grach sportowych.

W godzinach popołudniowych odbył się turniej/gra w kręgle. Dodatkową atrakcją tego dnia była uroczysta i wykwintna kolacja dla wszystkich uczestników sponsorowana przez szkołę angielską.

Na własnej skórze mogliśmy sprawdzić jak to jest jechać czerwonym, piętrowym londyńskim autobusem lewą stroną ulicy. W ten sposób pokonywaliśmy drogę z hotelu do szkoły i ze szkoły do hotelu.

Dla większości z nas wielkim przeżyciem był lot samolotem.

Dzień drugi do południa spędziliśmy w szkole. Każde z krajów prezentowało swoje wcześniej przygotowane prezentacje na temat swojego kraju, miejscowości, szkoły , biznesów w regionie, możliwości rozwoju oraz e-sprzedaży.

Po południu udaliśmy się metrem do centrum Londynu. Sama jazda metrem była bardzo pouczająca. Zabytkowe centrum Londynu powitało nas czarnymi taksówkami, czerwonymi budkami telefonicznymi , autobusami, przepięknymi zabytkowymi witrynami sklepów. Najważniejszym punktem programu było zwiedzanie British Museum. Muzeum Brytyjskie jest największym w Europie muzeum historii starożytnej. Stała ekspozycja liczy blisko 8 mln obiektów, co stanowi 4/5 zbiorów.

Wieczorem mieliśmy czas wolny do swojej dyspozycji. Spędziliśmy go na poznawaniu okolicy w pobliżu hotelu, zakupach w okolicznych sklepach. Na koniec zaliczyliśmy ulubiony posiłek anglików fish and chip.

Trzeci dzień w całości spędziliśmy w Centrum Londynu. Metrem udaliśmy się do Tower Bridge. Stamtąd odbył się rejs wycieczkowym statkiem po Tamizie . W ten sposób zwiedzieliśmy część Londynu.  Byliśmy również na targu osobliwości w Greenwich.  Jednym z najważniejszych punktów dnia była wizyta w Queen Elizabeth Olympic Park Tour.

Późne popołudnie przeznaczone było na ciepły posiłek oraz zakupy w galerii handlowej. Do hotelu wróciliśmy samodzielnie metrem z czego byliśmy bardzo dumni.

London Monopoly  to gra terenowa, którą przygotowała strona angielska. W przedostatni dzień pobytu zostaliśmy podzieleni na grupy mieszane. Zadaniem grup było odnalezienie zabytków położonych w różnych częściach Londynu oraz wykonanie przy danym obiekcie selfie. Każdy zabytek miał określoną wartość punktową. Głównym środkiem lokomocji  było metro oraz własne nogi. Gra dostarczyła uczestnikom wielu emocji. Dzięki temu nauczyliśmy się poruszać londyńskim metrem, zobaczyliśmy mnóstwo ciekawych i zabytkowych miejsc. Mięliśmy możliwość posługiwania się językiem angielskim w praktyce. Kto zwyciężył mięliśmy się dowiedzieć nazajutrz w ostatni dzień pobytu  w Anglii. Na grupę która wygra czekała niespodzianka.

Wieczorem odbyła się wspólna, uroczysta kolacja w przepięknej scenerii restauracji Collier Row.

Bower Park Akademy pożegnał nas krótkim koncertem w wykonaniu szkolnej orkiestry. Rozdano certyfikaty uczestnictwa w wizycie studyjnej. Wręczono słodkie upominki grupie, która zwyciężyła w grze terenowej London Monopoly.

Nasz pobyt zakończył się ostatnią atrakcją – wspólny pobyt na lodowisku. Jazda na łyżwach na profesjonalnym boisku/lodowisku .

Po pożegnaniu z naszymi przyjaciółmi z Rumunii i Anglii udaliśmy się busem na lotnisko Stansted.