• ERASMUS+

• W dniach 5-9 grudnia w ramach projektu ERASMUS + w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gozdnicy odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli z Polski, Anglii, Turcji i Rumunii. Uczniowie wzięli udział we wspólnych warsztatach: „poznajmy się lepiej”, planowanie kariery, makrama, lepienie pierogów, wspólna lekcja języka angielskiego. Międzynarodowa grupa uczniów i nauczycieli zwiedziła Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu, zabytkowy dworzec w Węglińcu, Manufakturę w Bolesławcu. Korzystając z gościnności Nadleśnictwa Wymiarki nasi Przyjaciele poznali pracę leśnika. Dom Kultury z Gozdnicy zorganizował warsztaty lepienia w glinie. Wisienką na torcie była całodniowa wycieczka do Wrocławia, gdzie młodzież zwiedziła Afrykarium, odbyła przejażdżkę zabytkowym tramwajem, zwiedziła Rynek i Jarmark bożonarodzeniowy, a na koniec wszyscy się udali do parku trampolin. Każdy z uczestników spotkania otrzymał również prezent/pamiątki pobytu w Polsce od samego Mikołaja.  Nasi nowi Przyjaciele wrócili do swoich krajów pełni wrażeń i pozytywnych emocji. Jak sami mówili zapamiętają smaczną kuchnię polską oraz przepyszne domowe ciasto, ale najbardziej miejsca, które odwiedzili i przede wszystkim gościnnych i przyjaznych ludzi, których poznali w Gozdnicy.

Do tej pory odbyło się spotkanie w Rumunii i Polsce. Przed nami spotkanie w Wielkiej Brytanii oraz Turcji. Nie możemy się doczekać.