• Światowy Dzień Bez Tytoniu 2022

• Każdego roku w dniu 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) proponuje co roku hasło, którym nakłania społeczeństwa do zwrócenia uwagi na zdrowotne, społeczne i ekonomiczne skutki palenia papierosów. Tegoroczne hasło brzmi – Tytoń: zagrożenie dla naszego środowiska.

Więcej informacji można znaleźć poniżej.

Swiatowy_Dzien_Bez_Tytoniu_2022.pdf

• Rejonowe „ZŁOTE PIÓRO" wyniki

• 13 maja 2022  r. w Szkole Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej odbył się Rejonowy Konkurs Ortograficzny „ZŁOTE PIÓRO – potyczki ortograficzne” 2022. Wzięli

w nim  udział uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gozdnicy, Szkoły Podstawowej w Witoszynie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koninie Żagańskim oraz Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej - łącznie 44 uczniów klas I–VIII. Konkurs składał się z dwóch etapów: I etap – dyktando ortograficzne (kl. II-VIII), II etap – test (kl. I-VIII).

Udział w konkrusie wzięło siedmioro uczniów z naszej szkoły: Martyna Zielńska, Łukasz Urban , Lena Dybich-Tarnogrodzka , Amelia Kafarowska , Wojciech Wątroba , Zofia Socik

Wśród  Laureatów  Rejonowego Konkursu Ortograficznego „ZŁOTE PIÓRO – potyczki ortograficzne” 2022 znaleźli się:

Martyna Zielińska – klasa III

Łukasz Urban-klasa IV

Amelia Kafarowska-klasa VII

Etap powiatowy konkursu  odbędzie się w 21 maja 2022r  w Żaganiu. Trzymamy kciuki.

• W Gozdnicy ruszył projekt LOWE

• W Gozdnicy rusza projekt „Aktywizacja osób dorosłych w ramach ośrodków edukacji LOWE”

Gmina Gozdnica realizuje Projekt „Aktywizacja osób dorosłych w ramach ośrodków edukacji LOWE” w ramach partnerstwa z Liderem - Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy oraz Partnerem nr 2 - 4ED Non Profit Spółka z o.o. w Toruniu.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinasowanego z Europejskiego Funduszu Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa: II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działaie: 2.14 Rozwój narzędzi dla uczenia się przez całe życie.

Okres realizacji projektu: od 2020.01.01 do: 2021.12.31

Czytaj więcej:     LOWE_-_promocja.docx