• You can dance - nowa generacja

• Ruszyła druga edycja konkursu, „You can dance - nowa generacja” który publiczny nadawca organizuje pod patronatem Ministerstwem Edukacji i Nauki.

W konkursie udział biorą uczniowie nasi uczniowie w tym dwie osoby, które uczęszczają do Klubu Sportowego „Pasja”w Żaganiu i trenują pod okiem Artura Niezgody oraz Sandry Niezgoda-Mazur. Ich zadaniem było stworzenie i wykonanie choreografii tanecznej, zarejestrowanie jej i przesłanie nagrania organizatorowi za pośrednictwem formularza konkursowego .

Widzowie wybiorą najlepszą dziesiątkę

Wszystkie prawidłowo zgłoszone nagrania zostaną opublikowane 24 lutego w serwisie youcandance.tvp.pl. Równolegle ruszy głosowanie na najlepszą prezentację, które potrwa do 5 marca do godz. 23.59. W konkursie zwycięży 10 szkół z największą liczbą głosów.

Głosowanie będzie anonimowe i ogólnodostępne, a wyniki opublikowane zostaną 6 marca 2023 roku. Nagroda za pierwsze miejsce to 15 tys. zł i wizyta gwiazd „You can dance - nowa generacja” w zwycięskiej szkole. Szkoła z drugim miejscem otrzyma 9 tys. zł, a każda kolejna z czołowej dziesiątki - odpowiednio po 1 tys. zł mniej (placówka sklasyfikowana na 10. miejscu otrzyma 1 tys. zł).